Kombi Fiyatları
Çağrı Merkezi
Tıklayın sizi arayalım
Ana sayfa
Tüm kategoriler
Tüm markalar
Arama
Arama

Kombi montajı, gaz dağıtım kuruluşunun belirlediği kurallara uygun olarak tesisat ve baca bağlantılarının sertifikalı personel tarafından yapılmasıdır. Sertifikalı bir firmanın personeli tarafından yapılan bir montaj, hem mal güvenliğiniz, hem de can güvenliğiniz için hayati önem taşımaktadır.

Tesisat Bağlantıları:
Kalorifer gidiş ve dönüş hatlarının ayrıca sıcak soğuk su bağlantılarının yapılmasıdır.
Kombi girişleri vana ve filtre ile desteklenerek, kombinin içerisine pislik girişi engellenir, ayrıca vana ile arıza durumunda tesisat ile bağlantısı kesilebilir.
Kombi montajı genel olarak plastik montaj elemanları ile yapılmaktadır. İsteğe bağlı olarak pirinç malzeme ile de montaj yapılabilmektedir.

Baca Bağlantıları:
Hermetik bağlantılar; Kombinizle birlikte 50-100cm arasında verilen baca seti, standart uzunluğun yetmediği durumlarda ilave ek bacalar ile bacanın montajının yapılmasını kapsar. Maksimum baca uzunluğu için mutlaka ürünün teknik özellikleri tablosuna bakınız.

Atmosferik Kombilerin Baca bağlantıları; Çelik akordiyon baca kullanılarak yapılır. Atmosferik bacalı Kombilerde gaz dağıtım kuruluşu şartnamesine göre maksimum 1,9m baca montajı yapılabilir, daha uzun baca boyları kesinlikle güvenli değildir ve gaz dağıtım kuruluşlarınca onaylanmaz. Baca bağlantısının en iyi olduğu pozisyon, bina bacasının kombinin hemen sağ veya sol üstünde olduğu şekildedir. İstanbul ilindeki atmosferik bacalı kombi değişimlerinde gaz dağıtım kuruluşları tarafından mutlaka akredite yani yetkilendirilmiş baca temizliği firmasınca baca yeterlilik belgesi alınmalıdır aksi taktirde gaz dağıtım kuruluşları yeni bacalı kombinize onay vermez.

Hermetik Bacanın hesap yöntemi şöyledir:
90 ( Doksan ) derece dirsek 1 metre bacaya eşdeğerdir, 45 ( Kırk beş ) derece dirsek 0,5 metre bacaya eşdeğerdir. Örn. Standart Set 1 adet 90 ( Doksan ) derece dirsek ve 80 cm olan bir bacanın uzunluğu 1,80 cm dir.

Kombi montajının fiyatı ne kadardır?
kombi.com Kombi montajını yoğuşmalı tip kombilerde 2.000,00 TL bedele yapmaktadır. Eski kombi değişimlerinizde toplam bedele 1000,00 TL kombi demontaj ve igdaş işlem harç bedeli ilave edilir. Eski kombinizin su ve gaz bağlantı aparatları yeni ürünler kullanılarak yapılmakta olup bu bağlantılarla alakalı size ek ücret yansıtılmamaktadır. Kombi üretici firmaları ürün ile birlikte 1 adet 90derece baca dirseği, 1 adet uzunluğu 50-100cm arasında değişen baca borusu vermektedir. Montaj sırasında bu ürünler yeterli kalmaz ve 2. dirsek yada 2. baca borusu kullanılırsa kullanılan ek ürünlerin birim fiyatları faturanıza eklenecektir.